قوانین پلن های تریدرز کامبت

با کلیک بر روی پلن مورد نظر میتوانیدقوانین را تفکیک شده مشاهده نمایید.

1. پیش گفتار قوانین پلن ماراتن

تسلط بر قوانین، انضباط، داشتن استراتژی معاملاتی سودده و ثبات، عامل موفقیت در چالش هاست

معامله گر موظف به مطالعه و آگاهی از قوانین پلن انتخابی میباشد و  بایستی در زمان خرید چالش آن را مطالعه و امضا و در طول گذراندن چالش آنها را رعایت نماید.

با مطالعه با دقت قوانین و تست شرایط با حساب آزمایشی، ضمن آشنایی با پنل آنالیز به صورت رایگان مهارت معامله گری خود را محک بزنید و همچنین اجرای قوانین را به شکل عملی یاد میگیرید. بنابراین قوانین کلی و قوانین مربوط به پلن انتخابی خود را با دقت مطالعه کنید. برای موفقیت در چالشها داشتن یک استراتژی معاملاتی تست شده بر اساس قوانین چالشها برای موفقیت و دریافت سرمایه ضروری میباشد..

حسابهایی که برای تست مهارت معامله گران در اختیار آنها قرار میگیرد در تمام مراحل از نوع دمو میباشند و در مرحله دریافت سرمایه شرکت از آنها برای کپی بر روی استخر نقدینگی خود استفاده میکند

2. قوانین معامله گری پلن ماراتن

جهت دریافت سرمایه در پلن دو مرحله ای ماراتن و پیوستن به جمع معامله گران تریدرزکامبت، می بایست دو مرحله ارزیابی و راستی آزمایی را بدون نقض قوانین پشت سر بگذارید.

توجه فرمایید در صورت نقض هر یک از قوانین مندرج در این بخش، حساب معاملاتی مرتبط، بصورت اتوماتیک توسط سیستم آنالیز حسابها مردود اعلام میشود و حساب غیرفعال میشود. بدیهی است در صورت داشتن چالشی ناموفق هزینه آزمون ها بازگشت داده نخواهد شد و صرفا در صورت سپری کردن چالش با موفقیت هزینه آزمون ها با اولین برداشت سود برگشت داده میشود.

۲.۱. مرحله ارزیابی (مرحله اول) هدف سود ۸%
اولین فرآیند بررسی توانایی معامله گری، مرحله ارزیابی است. برای ارتقا یافتن به مرحله راستی آزمایی باید بتوانید بدون نقض قوانین هدف سود  ۸% را محقق سازید و مهارت و انضباط معامله‌گری خود را اثبات کنید بدون اینکه قوانین مندرج در بندهای بعدی را نقض کنید. در پلن ماراتن محدودیت زمانی برای رسیدن به تارگت مورد نظر ندارید و هر چه زمان برای کسب این سود نیاز دارید در اختیار دارید.

۲.۲. مرحله راستی آزمایی (مرحله دوم) هدف سود ۵%
دومین گام، گذراندن مرحله راستی آزمایی است که پس از موفقیت در مرحله اول و کسب سود ۸% به آن راه پیدا میکنید. گذراندن مرحله راستی آزمایی با موفقیت، مهارت شما در مرحله اول را تایید میکند. هدف سود در این دوره کسب سود ۵% بدون نقض قوانین دیگر میباشد. پس از کسب سود ۵% بدون نقض قوانین مندرج در بندهای بعد شما واجد شرایط دریافت سرمایه خواهید شد.

۲.۳. حداکثر ضرر روزانه ۵%
از قوانین اصلی که باید رعایت شود رعایت حد ضرر روزانه است. موجودی شناور یا بالانس حساب شما نباید در روز، به ۵% ضرر از بالانس ابتدایی روز برسد.

معیار شروع محاسبه حداکثر ضرر روزانه  ساعت صفر بروکرمیباشد و  رقم بالانس ابتدای روز معاملاتی مبنای محاسبه حدضرر روزانه است. در هر روز شما مجاز هستید حداکثر تا ۵% از مبلغ بالانس ابتدای روز، حساب خود را در معرض ریسک قرار دهید.به عبارتی حداکثر افت اکوییتی و یا موجودی شناور حساب شما، نباید به ۵% یا بیشتر نسبت به بالانس ابتداي روز برسد در غیر اینصورت نقض قوانین صورت گرفته است و چالش شما ناموفق بوده است.

۲.۴. حداکثر ضرر کل ۱۰%
حداکثر ریسک مجاز شما در هر مرحله به میزان 10 درصد میباشد و از بالانس شروع دوره محاسبه میشود . در هیچ کدام از مراحل چالش و دریافت سرمایه ، افت اکوییتی ( موجودی شناور ) و یا بالانس حساب نباید به 10 درصد یا بیشتر، نسبت به بالانس ابتدای حساب برسد.
در صورتی که ضرر ثبت شده درحساب به این میزان ( 10 درصد ) برسد ، نقض قانون خواهد بود و منجر به مردودی حساب خواهد شد. نحوه محاسبه حداکثر ضرر کل از بالانس اولیه چالش خریداری شده توسط شما و مقدار آن ثابت است.

۲.۵. حفظ سود مجاز روزانه ۲%
قانون حداکثر سود مجاز روزانه به جهت حفظ سود کسب شده توسط معامله گران و همچنین جلوگیری از اورترید و انجام معاملات قمارگونه در نظر گرفته شده است . آمار حسابهای مجموعه نشانگر این مورد است که اکثریت معامله گران سود کسب شده در روز معاملاتی خود را با اورترید ( معاملات بیش از حد ) یا تریدهای قمارگونه در همان روز از دست میدهند . بنابراین مجموعه با طراحی و پیاده سازی تکنولوژی محاسبات اتوماتیک تصمیم گرفته برای داشتن نظم بیشتر در معاملات و حفظ سود کسب شده توسط معامله گران و همینطور جلوگیری از اورترید و معاملات قمارگونه این مورد را مدیریت نماید تا شانس معامله گران برای پاس کردن چالش ها افزایش یابد . در این قانون معامله گر موظف است در هر روز معاملاتی پس از رسیدن سود شناور حساب خود به میزان دو درصد از بالانس شروع روز پوزیشنهای خود را ببندد ، اگر این کار توسط معامله گر تا 5 دقیقه صورت نپذیرد و موجودی حساب بالای سود دو درصد باقی بماند، پوزیشنها به شکل اتوماتیک بسته شده و تا انتهای روز کاری حساب غیرفعال میگردد تا سود حاصله در آن روز برای معامله گر ذخیره گردد.

لازم به ذکر است محقق نشدن هدف سود مجاز روزانه نقض قانون نمی باشد

۲.۶. سبک معاملاتی
مهارت معامله گری شما بسیار حائز اهمیت و هدف ما نیز شناسایی معامله گران مستعد و توانا است. بنابراین هر نوع استراتژی معاملاتی مجاز که بدون تقلب و سواستفاده مهارت شما را اثبات کند، پذیرفته خواهد شد.
تعدادی از روش های ممنوعه و غیر مجاز که باعث نقض قوانین در حساب می شود را میتوانید در این بخش مطالعه فرمایید.
انجام معاملات هج، گپ تریدینگ، روش های آربیتراژ و سواستفاده از تاخیر قیمت در چارت، تیک اسکلپینگ، اردرگذاری خرید و فروش بصورت همزمان قبل از خبر های مهم(Bracket Orders )، روش های HFT و ایجاد اختلال در سرور، و تمامی سبک هایی که برای پاس شدن غیر اصولی چالش ها و سودسازی حساب ریل بکار میرود، منجر به بسته شدن حساب خواهد شد و شامل پرداخت ریفاند و سود حاصله از طریق این تخلفات بدست آمده، نخواهد شد.

۲.۶.۱. اکسپرت های معاملاتی
استفاده از اکسپرت هاي مدیریت سرمایه با هماهنگی واحد پشتیبانی مشکلی ندارد، اما اکسپرت هاي تیک اسکلپ، آربیتراژ و تجاري ممنوع بوده و در صورت استفاده نقض قانون محسوب می شود که منجر به مردودي حساب میگردد. لازم به ذکر است اکسپرتهاي اتو تریدي که به صورت شخصــی تهیه و استفاده می کنید باید حتما یک نسخه از آن را به آدرس ایمیل [email protected] ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه بررسی هاي لازم را انجام داده و مجوز استفاده از آن را بررسی کنند. این اکسپرت ها باید در مالکیت خود اشخاص بوده (اکسپرت خصوصی باشد) و کاربر بتواند در قسمت کامنت معاملات از نام مجموعه Traders Combat استفاده کند.

۲.۶.۲. معاملات گروهی و کپی ترید
معاملات گروهی و کپی ترید بین اعضا در مجموعه تریدرزکامبت مجاز نمیباشد زیرا شرکت بر روی توان و ایده شخصی افراد سرمایه گذاری میکند و معاملات گروهی ایده های معامله گری افراد را تحت تاثیر یکدیگر قرار میدهد و باعث بالابردن ریسک سرمایه مجموعه و در نتیجه کاهش کیفیت خدمات می شوند. مجموعه برای ایده های منحصر به فرد افراد که مستقلا توان تصمیم گیری دارند ارزش زیادی قائل است. بنابراین معاملات گروهی و کپی ترید در پلن ماراتن منجر به مردود شدن حساب خواهد شد.

کپی ترید بین حساب های یک معامله گر در مراحل چالش ( ارزیابی و راستی آزمایی )  با استفاده از اکسپرت تنها با هماهنگی با واحد پشتیبانی بلامانع میباشد .
توجه داشته باشید که استفاده از هرگونه اکسپرت کپی ترید در مرحله دریافت سرمایه یا بین حساب های ریل و چالش ممنوع بوده و منجر به نقض قانون و مسدودی حساب میگردد و امکان کپی ترید با اکسپرت بین حساب مرحله دریافت سرمایه و مراحل چالش وجود ندارد.
همچنین ترید مشترک بین حساب های یک کاربر به صورت دستی ( بدون استفاده از اکسپرت ) ، در پلن اکسپرس ، پلن ماراتن و یا بین دو پلن متفاوت در تمامی مراحل اعم از چالش ها و دریافت سرمایه بلامانع بوده و نیازی به هماهنگی با واحد پشتیبانی نمیباشد.

۲.۶.۴. معاملات هج
 انجام معاملات هج در نماد های یکسان و دارای همبستگی زیاد در زمان خبرهای مهم و سواستفاده از فقدان اسلیپیج در حرکات سریع ناشی از اخبار، و قبل از تشکیل گپ به صورت دستی و اردر گذاری در یک یا چند حساب تخلف محسوب می شود، مجموعه ما با استفاده از هوش مصنوعی این معاملات را رصد میکند، همچنین درصورتی که معاملات هج بین حساب های یک فرد یا چند کاربر در داخل و خارج مجموعه انجام شود، مصداق نقض قوانین است و منجر به مردود شدن حساب ها خواهد شد.

۲.۷. زمان

۲.۷.۱. محدودیت زمانی
در پلن ماراتن، هیچ گونه محدودیت زمانی در مراحل چالش و ریل وجود ندارد. هر چقدر زمان برای گذراندن چالش ها نیاز دارید میتوانید برنامه ریزی و هدف دوره را محقق کنید.

۲.۷.۲. باز نگهداشتن معاملات
شما میتوانید معاملات خود را در آخر هفته باز نگه دارید و محدودیتی برای بازنگهداشتن پوزیشن های خود نخواهید داشت. توجه داشته باشید بازار در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل خواهد بود و بهتر است تا انتهای هفته معاملات خود را مدیریت فرمایید.

باز نگه داشتن پوزیشنها در پایان روز کاری نیز مجاز است ولی در پایان روز کاری همچنین در پایان هفته های معاملاتی مشمول سواپ و بهره شبانه زیاد در بعضی نمادها خواهد شد. ضمنا از ابتدای روز کاری کم شدن نقدینگی و افزایش اسپرد در نمادها اتفاق خواهد افتاد که این یک رویه معمول و طبیعی در بازار است . مطمئن شوید در صورت باز ماندن پوزیشنهای شما و افزایش اسپرد استاپ شما نخواهد خورد یا ضرر احتمالی باعث نقض قوانین نخواهد شد. این وظیفه و مسئولیت معامله گر است که در مورد  افزایش اسپرد و اسلیپیج و سواپ شبانه اطلاع کافی داشته باشد و آنهارا در مدیریت معاملات خود لحاظ کند.

۲.۷.۳. انجام معاملات در زمان خبر
انجام معاملات در زمان خبر در مرحله ارزیابی و راستی آزمایی مجاز و بدون محدودیت  میباشد. در این دو مرحله میتوانید در زمان اخبار مهم معاملات خود را باز و بسته نمایید و محدودیتی در این مورد نخواهید داشت ولی باید لغزش قیمت و افزایش اسپرد و اسلیپیج را در زمان اخبار و حرکتهای سریع بازار در معاملات خود لحاظ کنید. دقت کنید استراتژی Bracket orders یا قراردادن دو یا چند اردر خلاف جهت در بالا و پایین قیمت مجاز نمیباشد.

در مرحله دریافت سرمایه انجام معاملات و پوزیشن گیری دو دقیقه قبل و بعد از خبرهای مهم قرمزرنگ مندرج در سایت فارکس فکتوری و سخنرانی های مهم اقتصادی توسط روسای بانکهای مرکزی درج شده بر روی تمام نمادها در این پلن مجاز نمیباشد.

سود حاصل از معاملاتی که دو دقیقه قبل و بعد از یک رویداد خبری با تاثیر بالا یا سخنرانی بر روی یک نماد باز می شوند، در حساب ریل(مرحله دریافت سرمایه) محاسبه نمی شود. بنابراین بهتر است در مرحله دریافت سرمایه در زمان اخبار مهم و نوسانات بازار اقدام به پوزیشن گیری نکنید.

توجه فرمایید این ممنوعیت تنها در مرحله دریافت سرمایه می باشد و در صورت انجام معاملات در زمان اخبار مهم، منجر به مردودی حساب نخواهد شد و صرفا سود آن معاملات لحاظ نخواهد گردید و ضرر آن در حساب لحاظ خواهد شد.

لازم به ذکر است در این مرحله پوزیشنهایی که از قبل باز هستند شامل این محدودیت نخواهند شد و شما میتوانید در مرحله دریافت سرمایه پوزیشنهای گرفته شده از قبل از این دوره ۴ دقیقه ای را نگه دارید و در صورت تی پی خوردن در زمان خبر سود آنها لحاظ خواهند شد.

۲.۷.۴. انجام معاملات کوتاه مدت
اسکلپ و معاملات کوتاه مدت ( معاملاتی که زمان آن ها کمتر از 61 ثانیه میباشد ) تنها در صورتی قابل قبول میباشد که سود دریافتی از این تریدها بیش از 10 درصد از تارگت ( هدف سود دوره ) مراحل چالش نباشد.
برای مثال اگر هدف سود چالش 800 دلار باشد شما تنها مجاز هستید که 80 دلار از سود خود را طی تریدهای زیر 61 ثانیه بدست آورده باشید ، سودهای مازاد از 80 دلار برای شما محاسبه نمیگردد و پس از آن تنها ضرر معاملات زیر 61 ثانیه برایتان محاسبه میگردد.

لازم به ذکر است در مرحله دریافت سرمایه به دلیل عدم وجود هدف سود دوره ، در موعد برداشت سود بایستی معاملات زیر 61 ثانیه کمتر از 10 درصد از سود برداشتی شما باشد.
برای مثال اگر سود دریافتی شما 1000 دلار باشد شما تنها مجاز به دریافت 100 دلار از این مبلغ طی تریدهای زیر 61 ثانیه هستید .
توجه داشته باشید انجام معاملات زیر 61 ثانیه منجر به نقض قانون نخواهد گردید و درصورت کسب سود بیش از 10 درصد از هدف سود دوره در مراحل چالش و یا مقدار سود برداشتی در حساب ریل، سود معاملات زیر 61 ثانیه در پنل کاربری شما منظور نخواهد شد و صرفا ضرر ناشی از آن معاملات محاسبه و لحاظ خواهد گردید.

3. ابزار و نمادهای معاملاتی

شما میتوانید بر روی تمام نماد های فارکس، کریپتو، شاخص ها، فلزات و .. معامله انجام دهید.

کمیسیون جفت ارزها به ازای هر لات 3.5 دلار و برای فلزات 5دلار می باشد.

معاملات شاخص ها و کریپتو بدون کمیسیون محاسبه خواهند شد.

مقدار لوریج (اهرم) حساب را در این لیست میتوانید ملاحظه فرمایید:

  • Forex: 1:100
  • Metals: 1:30
  • Indices: 1:10
  • Energies: 1:10
  • Crypto: 1:2
4. اطلاعات حساب

معامله گران مجموعه در پلن های ماراتن اطلاعات حساب خود را بلافاصله بعد از تایید خرید دریافت میکنند معامله گران مجاز به تغییر رمز سرمایه گذار در هیچ کدام از پلن ها نیستند. در پلن ماراتن شخص میتواند در صورت تمایل پسورد اصلی خود را تغییر دهد

5. پرداخت و سهم سود

در پلن ماراتن معامله گران میتوانند هر پنجشنبه دریافت سود داشته باشند. 

دوره پرداخت سهم سود در پلن ماراتن مجموعه تریدرزکامبت بین صفر تا پنج روز کاری است نه معاملاتی یعنی معامله گر میتواند در هفته حتی با یک روز معاملاتی و ساختن سود، در روز پنجشنبه برداشت سود داشته باشد. حتی اگر حساب سرمایه خود را همان روز دریافت کرده باشد. پس در این پلن حداقل روزهای معاملاتی وجود ندارد.

حداقل مقدار سود حاصله برای برداشت معادل یک درصد میباشد و معامله گر پس از کسب این میزان سود واجد شرایط برداشت سود در روز پنجشنبه خواهد شد.

زمان واریز سودها پس از ثبت درخواست برداشت سود یک تا دو روز کاری میباشد. یعنی اگر کاربر در ابتدای روز پنجشنبه درخواست سود خود را ثبت نماید تا انتهای روز جمعه سهم سود خود را دریافت خواهد کرد.

سهم سود معامله گر از ۸۰درصد شروع و تا ۱۰۰ درصد به شکل پله ای افزایش میباید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سهم سود به بند ۷ مراجعه کنید

6. ریفاند(بازگشت وجه)

6.1. ریفاند انصراف از چالش
تمامی حسابهای خریداری شده تا 7 روز پس از خرید در صورت باز نکردن هیچ پوزیشن یا اردری در صورت انصراف خریدار مشمول بازپرداخت (ریفاند) کل مبلغ خریداری شده میباشند. 
لازم به ذکر است در صورت داشتن شرایط عودت وجه انصراف از چالش، مبلغ پرداخت شده پس از 72 ساعت از ثبت درخواست و ارسال مستندات واریز ، به کیف پول کاربران انتقال خواهد یافت.

6.2. بازپرداخت ( ریفاند ) مبلغ چالش با اولین برداشت
پس از کسب سود در مرحله دریافت سرمایه با اولین برداشت، وجه پرداختی شما به علاوه سهم سود شما  به حساب شما واریز خواهد شد.

7. شرایط افزایش سهم سود و سرمایه

جهش اول:
هر معامله گر پس از چهار دوره برداشت در صورتیکه حداقل 10 درصد برداشت سود داشته باشد مشمول افزایش سهم سود به میزان 85 درصد میشود.

جهش دوم:

پس از 8 دوره برداشت اگر حداقل 20 درصد سود کسب کرده باشد مشمول دریافت سهم سود به میزان 90 درصد میشود.

جهش سوم:

پس از 12 برداشت در صورت کسب حداقل 30 درصد سود مشمول دریافت سهم سود 95 درصدی میشود

جهش چهارم:

پس از 16 برداشت و کسب حداقل 40 درصد سود مشمول دریافت سود صد در صدی خواهد شد.

جهش پنجم:

پس از این مرحله و با کسب حداقل 50 درصد سود ،سرمایه معامله گر به میزان سرمایه اولیه افزایش خواهد داشت . یعنی اگر سرمایه شما بیست و پنج هزار دلار باشد معادل بیست و پنج هزار دلار دیگر به آن اضافه و سرمایه پنجاه هزار دلاری در اختیار شما قرار حواهد گرفت. این افزایش سرمایه تا دویست هزار دلار بر طبق مراحل مندرج در صفحه پلن ماراتن ادامه خواهد داشت. همچنین معامله گر پس از رسیدن به مرحله معامله گر VIP در عین داشتن سهم سود صددرصدی تا زمان مردود نکردن حساب خود در صورت کسب حداقل یک درصد در ماه مشمول دریافت حقوق ثابت ۱۰۰۰ دلاری در ماه  خواهد شد. این حقوق ثابت در زمان اولین برداشت ماه بعد، همراه با سهم سود معامله گر پرداخت خواهد شد.

نکته : در نظر داشته باشید درصورتی که یک حساب فعال در مرحله ریل داشته باشید و حسابی جدید به این مرحله اضافه گردد ، باتوجه به اینکه ادغام حساب ها در پلن ماراتن به صورت اتوماتیک و همزمان با رسیدن حساب جدید به مرحله ریل انجام میشود ، مراحل افزایش سرمایه و تقسیم سود ریست خواهد شد و از ابتدا محاسبه میشود.

8. ادغام حسابها

شما در این پلن میتوانید در مرحله دریافت سرمایه یک حساب تا سقف یکصد هزار دلار داشته باشید. هر حسابی که به مرحله دریافت سرمایه میرسد به حساب فعلی شما اضافه خواهد شد. مثلا اگر یک حساب ده هزار دلاری داشته باشید و یک حساب دیگر 25 هزار دلاری را به مرحله ریل برسانید مبلغ آن حساب به حساب فعلی شما اضافه خواهد شد و حساب فعلی سی و پنج هزار دلار خواهد شد. 
توجه داشته باشید معیار افزایش سرمایه  بالانس اولیه شما خواهد بود. 

برای اطلاعات بیشتر به سوالات متداول مراجعه فرماببد.

9. فعالیت حساب
حسابهای معامله گران در تمامی مراحل در صورت نداشتن فعالیت معاملاتی پس از ۳۰ روز تقویمی غیر فعال و مردود خواهند شد. در صورت داشتن سوال در زمینه قوانین این پلن به سوالات متداول مراجعه فرمایید. معامله گران می بایست به جهت پایداری حساب خود در بازه و حدفاصل زمانی حداکثر 30 روزه در حساب خود فعالیت معاملاتی داشته باشند(در یک بازه زمانی 30 روزه حداقل یک ترید داشته باشند)، در غیر اینصورت حساب به صورت خودکار مسدود و منجر به نقض قانون خواهد شد
10. احراز هویت

پس از موفقیت در عبور از مراحل چالش( ارزیابی و راستی آزمایی) معامله گر موظف است یکی از مدارک شناسایی خود را از قبیل کارت ملی، شناسنامه و یا پاسپورت دارای اعتبار در قسمت بارگزاری مدارک آپلود کند. توجه داشته باشید مشخصات ثبت نام و مدرک بایستی یکسان و سن متقاضی دریافت سرمایه بالای 18 سال باشد.
پس از تایید مدارک، توسط کارشناسان فنی احراز هویت تصویری جهت صحت سنجی مشخصات هویتی و مدیریت حساب به صورت تماس تصویری در قالب یک جلسه کوتاه برگزار خواهد شد.
معامله گر موظف است ظرف مدت حداکثر 48 ساعت پس از پاس شدن مرحله راستی آزمایی تصویر مدرک خود را بارگزاری کند و درصورت نیاز به احراز هویت تصویری پس از ارسال تیکت جهت هماهنگی جلسه حداکثر 48 ساعت مهلت خواهد داشت در مصاحبه آنلاین شرکت فرماید. عدم بارگزاری مدرک هویتی و عدم حضور در مصاحبه تصویری در مدت زمان مشخص شده باعث مسدودسازی حساب خواهد شد.
لازم به ذکر است هرگونه فعالیت و مدیریت در حساب شخص ثبت نام کننده توسط شخص یا اشخاص دیگر حتی از اعضای خانواده منجر به مسدودی حساب خواهد شد. معامله گر مسئول حفظ و نگهداری اطلاعات حساب خود در تمامی مراحل میباشد و صرفا باید خود فرد‌ حساب را مدیریت و اقدام به معامله گری نماید.

2024 © All rights reserved by TradersCombat.